خبر جدید : قابلیت درج آگهی و مشاغل خود در سایت بچا اصف ( کلیک کنید )

جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان| “صفر در سفر” و روایت خاص آن با هدف حمایت از تولیدات داخلی- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان

جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان| “صفر در سفر” و روایت خاص آن با هدف حمایت از تولیدات داخلی- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان


به گزارش خبرگزاری بچا اصفهان از اصفهان ، وضعیت اقتصادی کشور چند سالی می‌شود که حال و روز خوشی ندارد و خانواده‌های زیادی را به خود درگیر کرده است. در این شرایط حمایت از تولیدات باکیفیت داخلی ضروری به نظر می‌رسد که استفاده از آن علاوه بر قیمت مناسب‌تر نسبت به نمونه‌های خارجی، چرخه تولیدی کشور را با سرعت بیشتری به راه می‌اندازد.

البته طبیعی است که حمایت از تولیدات داخلی به فرهنگ‌سازی احتیاج دارد و اگر این فرهنگ‌سازی و آموزش در کودکی و نوجوانی انجام شود، نتایج به مراتب بهتری به دست می‌آید. سازندگان فیلم پویانمایی “صَفَر در سفر” نیز با نگاه به همین رویکرد اقدام به ساخت این پویانمایی کردند که هم‌ اکنون در بخش فیلم‌های بلند داستانی سی و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان قرار دارد

احمدرضا نصری در گفت‌وگو با خبرنگار بچا اصفهان در همین رابطه اظهار داشت: فیلم پویانمایی “صفر در سفر” که در جشنواره فیلم کودک و نوجوان امسال در بخش فیلم‌های بلند داستانی گزیده شده، در قالب یک داستان به موضوع حمایت از تولیدات داخلی می‌پردازد. این پویانمایی اولین کار بلند مرکز آفرینش‌های بسیج استان اصفهان است و از این حیث یک پیشرفت بزرگ محسوب می‌شود.

وی افزود: گرافیک‌ها به همراه داستان جذاب و آمیخته با طنز این پویانمایی، سبب جذب مخاطب کودک و نوجوان به خود می‌شود. از دیگر نکات مثبت این انیمیشن، توجه به موضوع حمایت از تولید ملی است که در دل داستان نهفته شده است. پرداختن به این موضوع در فیلم به خوبی انجام شده و مخاطبان کودک و نوجوان به خوبی قادر به شناخت هدف اصلی این پویانمایی هستند.

کارگردان پویانمایی “صفر در سفر” ادامه داد: پس از پایان ساخت این پویانمایی، تصمیم گرفتیم این اثر را به چند تن از کودکان 6 تا 9 ساله نمایش دهیم تا تاثیر کار را بر روی بچه‌ها ببینیم. خدا رو شکر بازخوردهای مثبتی از این نمایش به دست آوردیم و این کودکان توانستند با موضوع حمایت از تولیدات داخلی آشنا شوند. البته مخاطبان اصلی این پویانمایی نوجوانان هستند و شاید کودکان متوجه برخی دیالوگ‌های آن نشوند؛ اما داستان به قدری جذاب است که بزرگسالان نیز مشتاق تماشای این فیلم باشند.

وی ضمن تایید عدم حضور فیلم “صفر در سفر” در اکران‌های مجازی جشنواره گفت: از آنجایی که فعالیت ما در حوزه دیجیتال است، از تقلب‌ها و برداشت‌های غیرقانونی فیلم‌ها مطلع هستیم، بنابراین از اکران آنلاین پویانمایی صفر در سفر خودداری کردیم. البته این پویانمایی تنها اثر از فیلم‌های داستانی بلند جشنواره فیلم کودک و نوجوان امسال است که از پخش آنلاین خودداری کرده است.

نصری اضافه کرد: از آنجایی که هزینه‌های ساخت این فیلم باید جبران شود ناچاریم با فروش پویانمایی “صفر در سفر” به مراکز مختلفی همچون صدا و سیما و شبکه نمایش خانگی این هزینه‌ها را جبران کنیم. اگر اکران آنلاین سبب تقلب در برداشت این فیلم می‌شد دیگر عملا بازار فروشی در اختیار نداشتیم.

وی ادامه داد: عمده فیلم‌های بلند امسال شامل دو بخش سینمای ایران و داستانی بلند هستند که فیلم‌های بخش سینمای ایران در صف اکران هستند و طبیعتا سازندگان اجازه پخش آنلاین آثار خود را نمی‌دادند.

کارگردان پویانمایی “صفر در سفر” با انتقاد از اطلاع‌رسانی‌های جشنواره سی و سوم گفت: در سال‌های گذشته اکثر مجریان و برنامه‌های کودک و نوجوان در جشنواره حاضر بودند و به اجرای برنامه می‌پرداختند. به طور کلی در سال‌های گذشته حال و هوای اصفهان در موعد برگزاری جشنواره، همسو با کودکان و نوجوانان بود. البته شیوع کرونا هم تاثیرات بسیاری بر برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان گذاشت اما اگر اطلاع‌رسانی‌ها به خوبی انجام می‌شد، فیلم‌ها بیشتر به چشم می‌آمدند و شناخته‌تر می‌شدند.

وی افزود: جشنواره امسال فرصت خوبی برای حضور فیلم‌های کوتاه بود. در سال‌های قبل بسیاری از علاقه‌مندان و کارشناسان تماشای فیلم‌های کوتاه را به دلایل مختلف از دست می‌دادند اما با توجه به مجازی بودن جشنواره، فرصت دیده شدن فیلم‌های کوتاه افزایش یافت و بیشتر در دسترس قرار گرفت.

نصری با بیان اینکه نباید انتظار حضور چشمگیر کودکان و نوجوانان در جشنواره امسال را داشت تصریح کرد: سال‌های گذشته سینماها سانس‌هایی را به مدارس اختصاص می‌دادند و دانش‌آموزان کاملا ظرفیت سینما را پر می‌کردند؛ بدین ترتیب حضور کودکان و نوجوانان در جشنواره به میزان زیادی احساس می‌شد. اکنون اما نمی‌توان چنین بستری را فراهم کرد.

انتهای پیام/174/س

منبع : سایت بچا اصف
#جشنواره #بینالمللی #فیلم #کودکان #نوجوانان #صفر #در #سفر #روایت #خاص #آن #با #هدف #حمایت #از #تولیدات #داخلی #اخبار #اصفهان #اخبار #استانها #بچا اصفهان

نمایش مطلب
فرمول بیان قاطعیت والدین نگاه مهربانانه به همراه ایستادگی است- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان