خبر جدید : قابلیت درج آگهی و مشاغل خود در سایت بچا اصف ( کلیک کنید )

جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان| کارگردان “خداحافظ سینما”: حلقه مفقوده استعدادیابی در بین خانواده‌ها و مدارس عامل ساخت این فیلم بود- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان

جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان| کارگردان “خداحافظ سینما”: حلقه مفقوده استعدادیابی در بین خانواده‌ها و مدارس عامل ساخت این فیلم بود- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان


به گزارش خبرگزاری بچا اصفهان از اصفهان ، استعدادیابی در حوزه کودک و نوجوان و شناسایی این استعداد از سوی خانواده‌ها و آموزش و پرورش، دغدغه‌ای است که منجر به ساخت فیلم «خداحافظ سینما» شده است. در واقع به گفته یاسر احمدی این فیلم درباره کودک و نوجوان نیست بلکه برای کودک و نوجوان است و مختص آن سنین است که نیاز به توجه دارند.

احمدی دومین مسئله قابل ضرورت را در فیلم، الگوبرداری عنوان کرد و به خبرنگار بچا اصفهان گفت: الگوبرداری سبب می‌شود که بچه‌ها به هدف و آینده روشن‌تر نزدیک بشوند و یا حتی می‌تواند آنها را دور کند؛ زیرا الگوهای امروزه بچه‌ها در حال حاضر خیلی مناسب فرهنگ ما نیست. اما در این فیلم، الگوی درست انتخاب کردن را یاد می‌گیرند. از طرفی هم دلیل اینکه فیلم‌های ما قهرمان درستی ندارند تا به بچه‌ها معرفی کنند، عدم حمایت است.

او می‌گوید که این فیلم در رابطه با بچه‌ای‌ست که عاشق بازیگری است و استعداد عجیبی در بازیگری دارد و خانواده‌ای که به واسطه مشغله‌های زندگی و فکری خیلی به این موضوع توجهی نمی‌کنند. از این رو به واسطه اتفاقی که در محل زندگی آنها و در مدرسه برای تولید یک فیلم یا سریال می‌افتد می‌خواهد که به هدفش برسد و از موقعیت حضور در آن فیلم استفاده کند. در مسیر راهش با ناهمواری‌هایی هم مواجه می‌شود که به مسیرش نرسید اما در میانه راه رسیدن به هدفش به پیرمرد دکه‌ای کنار مدرسه گره می‌خورد.

انگیزه و امید به زندگی را به بچه‌ها تزریق کنیم

کارگردان فیلم «خداحافظ سینما»معتقد است که در کنار تمام جذابیت‌های بصری، تصویری و قصه برای بچه‌ها، امید داشتن و تلاش کردن را با توجه به فضای کنونی جامعه زنده کند. الگویی که در این فیلم نوجوان قصه ما انتخاب می‌کند یک سوپر استار است.

او از برگزاری جشنواره و تاثیر آن در توجه به حوزه کودک و نوجوان می‌گوید: برگزاری جشنواره خیلی تاثیر دارد و بسیاری از فیلمسازان به عشق جشنواره دست به کار می‌شوند. هرچقدر بیشتر به فیلمسازان در بخش کودک و نوجوان توجه شود، قطعا سال‌های بعد فیلم های بهتری خواهیم داشت. امسال البته شور و هیجانی که بین خانواده ها و کودکان را نمی‌توانستیم از طریق فضای مجازی انتقال دهیم؛ اما در کل همین که جشنواره در جریان است نکته مثبتی است.

احمدی یادآور شد: اگر در حوزه کودک و نوجوان عشق نباشد کار کردن و تولید فیلم سخت می‌شود و باید بیشتر به سمت متن خوب، فیلمنامه خوب و قهرمان‌پروری برویم و در حال حاضر به حوزه کودک و نوجوان نمی‌شود دید تجاری داشت. این فیلم همچنین برای ناشنوایان و نابینایان متناسب سازی شده و بازخورد خوبی داشتیم.

انتهای پیام/169/س

منبع : سایت بچا اصف
#جشنواره #بینالمللی #فیلم #کودکان #نوجوانان #کارگردان #خداحافظ #سینما #حلقه #مفقوده #استعدادیابی #در #بین #خانوادهها #مدارس #عامل #ساخت #این #فیلم #بود #اخبار #اصفهان #اخبار #استانها #بچا اصفهان

نمایش مطلب
سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن: قضات CAS اظهارات وکلای طرفین و شاهدان پرونده شکاری را شنیدند- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان