خبر جدید : قابلیت درج آگهی و مشاغل خود در سایت بچا اصف ( کلیک کنید )

ستاد ملی کرونا به وضعیت شناگران ملی‌پوش اصفهانی نگاه ویژه‌ای داشته باشد/ بررسی شاخص‌های رتبه‌بندی استخرها- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان

ستاد ملی کرونا به وضعیت شناگران ملی‌پوش اصفهانی نگاه ویژه‌ای داشته باشد/ بررسی شاخص‌های رتبه‌بندی استخرها- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان


پیمان گرامی در گفت‌وگو با خبرنگار بچا اصفهان در اصفهان، درباره طرح بازگشایی استخرها در شرایط قرمز کرونایی، اظهار داشت: روز گذشته با روسای هیئت پزشکی ورزشی و نجات غریق، واحد بازرسی اداره‌کل ورزش و جوانان و مشاور مدیرکل درباره این طرح جلسه‌ای برگزار کرده و شرایط طرح رتبه‌بندی و بازگشایی استخرها در وضعیت قرمز کرونایی را بررسی کردیم.

وی ادامه داد: حسن بزرگ آیین‌نامه جدید در نظر گرفتن شرایط قرمز کرونایی است. آیین‌نامه قبلی برای شرایط زرد تنظیم شده بود و به همین دلیل فعالیت استخرها ثبات نداشت؛ استخرها یک روز باز بودند و روز بعدی تعطیل می‌شدند و در نهایت نیز همه استخرداران تصمیم گرفتند فعالیت نکنند. در نظر گرفتن شرایط قرمز کرونایی در آیین‌نامه جدید، فعالیت استخرها را منظم می‌کند.

رئیس هیئت شنای استان درباره زمان اجرای طرح بازگشایی استخرها در شرایط قرمز کرونایی، خاطرنشان کرد: با پیگیری‌هایی که از طریق فدراسیون شنا و فدراسیون پزشکی ورزشی داشتیم، این طرح به زودی ابلاغ خواهد شد.

وی درباره مباحث مطرح شده در جلسه بررسی طرح بازگشایی استخرها، گفت: در جلسه روز گذشته مباحث مختلفی از جمله نحوه و شاخص‌های رتبه‌بندی استخرها مورد بررسی قرار گرفت. در کارگروه تشکیل‌شده 2 مبحث اصلی مطرح شد؛ نخست شاخص‌های رتبه‌بندی استخرها و دوم بررسی استخرهای واجد شریط. تعدادی از استخرها که اجاره‌بها پرداخت می‌کنند، در شرایط کنونی قادر به تامین هزینه‌های معمولی خود نیستند و با توجه به شرایط موجود استخر را باز نمی‌کنند. تعدادی از استخرهای مدنظر ما، دولتی بوده و شرایط بازگشایی را دارند و با این استخرها در حال رایزنی هستیم تا به محض ابلاغ پروتکل جدید، بتوانند خود را با آن هماهنگ کنند.

گرامی افزود: یکی از فواید تشکیل این کارگروه صرفه‌جویی در زمان است و دیگر بعد از ابلاغ پروتکل، تازه به دنبال تعیین شاخص‌های رتبه‌بندی استخرها نمی‌رویم. قرار است تعدادی از استخرهایی که از شاخص‌های مدنظر ما برخوردار هستند، تا قبل از ابلاغ آیین‌نامه جدید مورد بررسی قرار گرفته و با مدیران این استخرها رایزنی‌های لازم صورت گیرد.

وی در پاسخ به اینکه پروتکل‌های جدید چه زمانی ابلاغ خواهد شد، بیان کرد: طبق پیش‌بینی‌های ما و هیئت پزشکی ورزشی پروتکل‌های جدید حدود 2 هفته دیگر ابلاغ خواهند شد. ما بر اساس پروتکل‌های قبلی برای رتبه‌بندی استخرها یک‌سری شاخص داریم که پس از ابلاغ پروتکل‌های جدید ارتقا می‌یابد. در پروتکل‌های قبلی تمام باشگاه‌ها به جز استخرها مجوز فعالیت داشتند و اتفاق خوب این است که با آیین‌نامه جدید، این استثنا برداشته خواهد شد.

رئیس هیئت شنای استان خاطرنشان کرد: در چند ماه گذشته لیگ‌های فوتبال، والیبال و حتی کشتی بازگشایی شد اما استخرها و شناگران مجوز فعالیت نداشتند. جالب آنجا است که لیگ بین‌المللی شنا با حضور نماینده‌های کشورهای درگیر کرونا هفته گذشته برگزار شد و خبر بدتر برای ما ثبت رکوردهای خیلی خوب در این رقابت‌ها است که نشان می‌دهد شناگران کشورهای شرکت‌کننده تمرینات لازم را پشت سر گذاشته‌اند و مانند شناگران ما بدون تمرین نیستند.

وی درباره وضعیت فعلی شناگران ملی‌پوش اصفهانی، تصریح کرد: یکی از مباحث مطرح شده در جلسه روز گذشته، بررسی شرایط شناگران ملی‌پوش اصفهانی بود؛ رکورد 3 تن از شناگران اصفهانی به ورودی المپیک توکیو نزدیک است و یکی از مباحث مطرح شده در این مورد، تلاش برای دیده شدن شرایط ویژه این 3 شناگر اصفهانی است. در کل کشور 3 پایگاه ملی شنا در اصفهان، تهران و خراسان وجود دارد که استان اصفهان سال گذشته با کسب 32 مدال، مقام نخست را در کشور به دست آورده و با شرایط فعلی پایگاه ملی اصفهان نابود خواهد شد.

گرامی افزود: از ستاد ملی کرونا درخواست می‌کنیم که به پایگاه ملی اصفهان و 3 شناگر المپیکی ما نگاه ویژه‌ای داشته باشند؛ این 3 شناگر دستاورد پایگاه ملی اصفهان هستند و باید به صورت جداگانه و ویژه‌ای به آنها توجه کرد.

وی درباره فعالیت‌های هیئت شنا در طول چند ماه گذشته تصریح کرد: در این مدت 2 رویداد بزرگ کشوری در اصفهان برگزار شده است؛ حدود یک ماه قبل میزبان دوره پیشرفته کلینیک استعدادیابی بودیم و روز جمعه گذشته نیز اولین دوره LTAD شنای کشور را برگزار کردیم. اگر اجازه دهند که همین فعالیت‌های حداقلی برگزار شود، دوره‌های عملی مربیگری را نیز برگزار خواهیم کرد و آرام آرام فعالیت‌های خود را از سر خواهیم گرفت.

رئیس هیئت شنای استان با اشاره به کاهش بودجه هیئت‌ها، گفت: طبق صحبت‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان، امسال کل درآمد اداره کل ورزش و جوانان حدود 200 میلیون تومان بوده که در مقایسه با سال گذشته رقم بسیار ناچیزی به شمار می‌آید. اتفاق مثبت در این میان تعامل بالای مدیرکل با هیئت‌ها است؛ طباطبایی به صورت مداوم با هیئت‌ها ارتباط دارد و از نزدیک وضعیت هیئت‌ها را رصد می‌کند.

وی افزود: اداره‌کل ورزش و جوانان کمک مالی برای هیئت شنا در نظر گرفته و قرار است این کمک در هفته جاری به حساب هیئت واریز شود. اراده ورزش و جوانان با وجود آنکه از نظر بودجه در تنگنا قرار دارد اما به هیئت‌ها از نظر مالی کمک کرده و این اتفاق امیدبخشی است.

انتهای پیام/170/ی

منبع : سایت بچا اصف
#ستاد #ملی #کرونا #به #وضعیت #شناگران #ملیپوش #اصفهانی #نگاه #ویژهای #داشته #باشد #بررسی #شاخصهای #رتبهبندی #استخرها #اخبار #اصفهان #اخبار #استانها #بچا اصفهان

نمایش مطلب
3 کتاب از سلسله پرسمان‌های دینی تا پایان سال منتشر می شود- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان