خبر جدید : قابلیت درج آگهی و مشاغل خود در سایت بچا اصف ( کلیک کنید )

معاون بهزیستی کشور: یک میلیون و 700 هزار‌ ناتوان جسمی زیرپوشش بهزیستی قرار دارند- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان

معاون بهزیستی کشور: یک میلیون و 700 هزار‌ ناتوان جسمی زیرپوشش بهزیستی قرار دارند- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان


به گزارش خبرگزاری بچا اصفهان از اصفهان، محمد عباسی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بهزیستی استان اصفهان ضمن ابراز قدردانی از زحمات دکتر مرضیه فرشاد اظهار داشت: با وجود آنکه خانم فرشاد خود، خواهان بازنشستگی و تغییر مدیریت بهزیستی استان اصفهان را داشتند اما خروج از خانواده بهزیستی کار آسانی نیست و از ایشان می‌خواهیم در مشکلات همچنان ما را یاری کنند.

وی افزود: با تغییر مدیریت، انگیزه‌ها و نیروها تقویت شده و اهداف به صورت جدی‌تر دنبال می‌شوند. دکتر نصر اصفهانی راه سختی را پیش رو دارد چرا که باید در فعالیت‌ها و اقدامات خود از دکتر فرشاد قوی‌تر باشند. البته انتخاب ایشان در سمت مدیرکلی بهزیستی استان اصفهان انتخاب مناسبی است چرا که دکتر نصر اصفهانی رزومه موفق و پرباری را ثبت کرده‌اند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فعالیت‌های سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: هر موقع که فشارهای روانی و اقتصادی بر مردم بیشتر شود، کار بهزیستی بیشتر و سخت‌تر می‌شود. در این روزها که همزمان با شیوع کرونا، از لحاظ اقتصادی در شرایط خوبی به سر نمی‌بریم باید همه اعضای بهزیستی دست به دست هم دهند تا بیش از افراد ناتوان جامعه در رنج و سختی زندگی نکنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر یک میلیون و 700هزار نفر ناتوان جسمی تحت پوشش بهزیستی قرار دارند. همچنین یک میلیون و 80 هزار خانواده نیز از مستمری بگیران بهزیستی هستند که ما همواره تلاش می‌کنیم مبالغ وعده داده شده در موعد مقرر و یا حتی زودتر به دست این خانواده‌ها برسد.

عباسی گفت: بیش از 350 میلیارد تومان ماهانه به حساب مراکز بهزیستی و خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی واریز می‌شود که رقم قابل توجهی است. همچنین طرح جامع درمان اعتیاد را در دستور کار خود قرار دادیم که امیدواریم در این ماه بتوانیم به افتتاح این طرح برسیم.

وی خاطرنشان کرد: سامانه دیدبان نیز از دیگر اقدامات ارزنده بهزیستی کشور است که پاسخگوی همه نیازها، مشکلات، انتقادات و پیشنهاد هموطنان است. از دیگر طرح‌های مهم بهزیستی می‌توان به شناسایی اختلالات ژنتیکی افراد ناتوان جسمی تحت پوشش بهزیستی و خانواده‌هایشان اشاره کرد که اجرای این طرح در کاهش رشد تولد افراد با ناتوانی‌های جسمی بسیار موثر است. البته آزمایشات مربوط به ژنتیک هزینه‌های زیادی را به همراه دارد اما امیدواریم مرحله اول این طرح را تا پایان امسال به سرانجام برسانیم.

‌در این مراسم وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور در پیامی از زحمات مرضیه فرشاد اظهار سپاس و قدردانی کرد. متن نامه بدین شرح است:

 در نظام مقدس جمهوری اسلامی افتخار عزت و سربلندی واقعی از آن کسانی است که مبنای عزتشان تحصیل رضای حضرت حق تعالی باشد و این مهم تنها در سایه ایثار و کوشش خالصانه میسر می‌گردد.

نظر به اینکه در طول مدت مسئولیت مدیرکلی بهزیستی استان اصفهان با احساس تعهد و دلسوزی در راستای تحقق اهداف عالی سازمان همت گماشته و در جهت توسعه و ارتقای شاخص‌های سلامت و رفاه اجتماعی کشور، شایسته تلاش نموده‌اید، بنابراین ضمن ابراز مراتب تقدیر و تشکر از زحمات ارزنده سرکار عالی، از خداوند منان سلامتی و سعادتمندیتان را در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) مسئلت می‌نمایم.

در این مراسم مدیرکل سابق بهزیستی استان اصفهان اظهار داشت: در این چند سال که افتخار حضور در بهزیستی استان اصفهان و دیگر استان‌ها داشتم، خاطرات تلخ و شیربن بسیاری را تجربه کردم. اکنون اما زمان آن فرا رسیده که اوقات بیشتری را با خانواده خود سپری کنم.

در ادامه مدیرکل جدید بهزیستی استان اصفهان گفت: بهزیستی جایی نیست که هر کس تنها در حوزه تعریف شده خودش فعالیت کند، بلکه همگی باید تلاش کنیم و با کمک یکدیگر، درد و رنج را از خانواده‌های نیازمند دور کنیم.

به گزارش بچا اصفهان، مراسم تودیع و تکریم مرضیه فرشاد، مدیرکل سابق بهزیستی استان اصفهان با حضور ولی‌الله نصر اصفهانی مدیرکل جدید و همچنین محمد عباسی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

انتهای پیام/174/ش

منبع : سایت بچا اصف
#معاون #بهزیستی #کشور #یک #میلیون #هزار #ناتوان #جسمی #زیرپوشش #بهزیستی #قرار #دارند #اخبار #اصفهان #اخبار #استانها #بچا اصفهان

نمایش مطلب
3 کتاب از سلسله پرسمان‌های دینی تا پایان سال منتشر می شود- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان