خبر جدید : قابلیت درج آگهی و مشاغل خود در سایت بچا اصف ( کلیک کنید )

معاون وزیر راه و شهرسازی: 1000 میلیارد تومان برای تکمیل آزادراه شرق اصفهان سرمایه‌گذاری می شود- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان

معاون وزیر راه و شهرسازی: 1000 میلیارد تومان برای تکمیل آزادراه شرق اصفهان سرمایه‌گذاری می شود- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان


خیراله خادمی در حاشیه بازدید از محورهای زیرساختی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار بچا اصفهان در اصفهان اظهار داشت:‌ امروز برای بازدید از محورهای زیرساختی استان اصفهان سفری انجام شد که ما بتوانیم هم محور قم – کاشان و کاشان به سمت نطنز، آزادراه را بازدید کنیم و همچنین بزرگراه‌های این محدوده مورد بازدید قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بخش آزادراهی هم نحوه اخذ عوارض و ترمیم‌های آسفالتی آزادراه‌ها مورد نظر مقام وزارت بود، مورد بازدید قرار گرفت. الکترونیکی کردن عوارض در این محورها با سرمایه‌گذاران مورد مشورت قرار گرفت و از عملیات بهسازی رویه‌های آسفالت این دو محور که همیشه مورد درخواست مردم بود، مورد بازدید قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد:‌ تصمیماتی برای تصمیم عملیات بهسازی محورت‌های آزادراهی قم – کاشان و کاشان – نطنز اتخاذ شد تا بتوانیم هر چه زودتر خرابی‌های آسفالت و آزادراه‌ها ترمیم کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در این بازدید از محور بزرگراهی در حال ساخت بادرود به کاشان که باند دوم در حال احداث است، بازدید به عمل آمد. این محور 54 کیلومتر طول دارد و در هفته‌های آینده 26 کیلومتر از این محور که تکمیل شده، زیر ترافیک قرار خواهد گرفت و به این ترتیب حدود 8 کیلومتر از کل این محور برای سال 1400 می‌ماند.

خادمی تصریح کرد: برنامه‌ریزی شده که این بخش در سال آینده به بهره‌برداری برسد و محدوده بزرگراهی بادرود به کاشان تکمیل شده و مورد استفاده مردم قرار گیرد و بدون شک افتتاح این محور باعث کاهش زمان سفر و افزایش ایمنی سفر خواهد شد.

وی افزود: همچنین در ادامه از آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان که بخش نخست آن آماده بوده و یکی از پروژه‌های جهش تولید ما به شمار می‌رود، بازدید شد. بخش نخست این آزادراه آماده شده و امیدوار هستیم که با حضور مقامات بلندپایه کشور مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بیان کرد: 54 کیلومتر از این آزادراه به زودی مورد بهره‌بردرای قرار خواهد گرفت و احساس من این است که این آزادراه یکی از بهترین آزادراه‌های کشور خواهد بود و از نظر مبلمان جاده‌ای و نحوه روسازی، یکی از کارهای بسیار زیبا و منحصر به فرد خواهد بود و الگویی برای آزادراه‌های کشور خواهد شد و زمینه افزایش ایمنی سفر را در کشور فراهم خواهد کرد.

وی ادامه داد: این آزادراه نقش بسیار مهمی در تکمیل شبکه آزادراهی کشور به عنوان حلقه ارتباطی آزادراه‌های مرکز کشور که از تهران به سمت اصفهان و در آینده به سمت استان فارس می‌رود، خواهد داشت. در حال حاضر در محدوده شهر اصفهان ترافیک درون شهری و برون شهری با یکدیگر تداخل دارند و به طور قطع، این آزادراه می‌تواند مشکلات آن را برطرف کند و زمینه افزایش آرامش مردم شهر اصفهان و کشور فراهم آورد.

خادمی ادامه داد: این آزادراه زمان سفر را نزدیک به 1.5 ساعت کاهش می‌دهد و تا 60 کیلومتر مسیر را کوتاه‌تر خواهد کرد و بدون شک نقش مهمی در روان کردن ترافیک در شهر اصفهان و آسایش و آرامش مردم کشور و ترانزیت شمال به جنوب کشور خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: کاهش تصادفات، کاهش زمان سفر، افزایش ایمنی و کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی از جمله مهمترین تأثیرات آزادراه شرق اصفهان خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بیان کرد: این آزادراه به عنوان کنارگذر شرقی اصفهان طول کلی 93 کیلومتر دارد که دو قطعه اول و دوم آن 64 کیلومتر طول دارد که 55 کیلومتر آن مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. در دو قطعه اول و دوم آزادراه نزدیک به یک هزار میلیارد تومان هزینه صورت گرفته که 70 درصد آن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و 30 درصد آن با سرمایه‌گذاری دولت صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: در 30 کیلومتر باقیمانده نیز نزدیک به یک هزار میلیارد تومان با توجه به نوع ابنیه و شرایط کار، مورد نیاز است که با مشارکت 70 درصدی بخش خصوصی و مشارکت  30 درصدی دولت، در یک تا 1.5 سال آینده تکمیل شده و تا سال آینده کل آزادراه شرق اصفهان که حلقه ارتباطی آزادراه‌های شمال تا جنوب کشور بوده، به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/163/ح

منبع : سایت بچا اصف
#معاون #وزیر #راه #شهرسازی #میلیارد #تومان #برای #تکمیل #آزادراه #شرق #اصفهان #سرمایهگذاری #می #شود #اخبار #اصفهان #اخبار #استانها #بچا اصفهان

نمایش مطلب
اصفهان| سپاهان و آلومینیوم اراک؛ به دنبال اولین 3 امتیاز- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان