خبر جدید : قابلیت درج آگهی و مشاغل خود در سایت بچا اصف ( کلیک کنید )

کتاب “ملودی به نام صلح” با مشارکت حداکثری بین المللی به چاپ رسید- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان

کتاب “ملودی به نام صلح” با مشارکت حداکثری بین المللی به چاپ رسید- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان


مدیر آکادمی پیام‌آوران صلح و تمدن در گفت‌وگو با خبرنگار بچا اصفهان در اصفهان اظهار داشت: پروژه‌ «ملودی به نام صلح» یک آنتولوژی بین‌قاره‌ای در زمینه مطالعات صلح است که تیرماه گذشته آیین معرفی و پرده‌برداری از آن در هتل آسمان اصفهان با شرکت سفیران چند کشور، دانشجویان، اساتید و مسئولان محلی اصفهان با حضور سید عباس موسوی سخنگوی سابق به‌عنوان یک طرح دیپلماسی و رسانه‌ای رونمایی شد.

الیاس عقیلی دهنوی با بیان اینکه این پروژه به‌ صورت کتابی در آمریکا نیز به چاپ رسیده است، افزود: پس از بررسی و داوری‌های متعدد این کتاب به‌ عنوان کتاب ماه انتشارات بین‌المللی تردتسیون در آمریکا انتخاب شد.

وی این انتشارات که دفتر مرکزی‌اش در هامبورگ آلمان است را انتشاراتی رتبه‌دار و بین‌المللی خواند و تصریح کرد: پس از چاپ این اثر در اروپا و آمریکا، گروهی 25 نفره متشکل از اساتید بین‌المللی حوزه‌های روابط بین‌الملل، مطالعات منطقه‌ای، صلح‌پژوهی و ادبیات انگلیسی نظر خود را در رابطه با این پروژه اعلام کردند.

عضو شورای مرکزی انجمن علمی روابط بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: خانم «نادین اتو د جووانی» مدیرکل رسانه‌ای و مطبوعاتی انتشارات بین‌المللی تردتسیون این خبر را در تاریخ اول اکتبر به اطلاع آکادمی بین‌المللی پیام‌آوران صلح و تمدن رساند و این خبر در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی این انتشارات نیز منتشرشده است.

عقیلی دهنوی گفت: انتخاب کتاب ماه روندی ثابت است و معمولاً به‌صورت ماهیانه در ایالات‌متحده این اتفاق رخ می‌دهد، پروسه بدین‌ صورت است که پس از گرفتن تایید نهایی چاپ اثر، گروهی از اساتید دانشگاهی که با این مجموعه تفاهم‌نامه همکاری دارند به بررسی محتوایی کتاب پرداخته و نهایتاً رأی خود را اعلام می‌کنند.

وی اضافه کرد: بنا بر اعلام وب‌سایت این انتشارات و دیگر رسانه‌های آمریکایی، اساتیدی از دانشگاه‌های ادینبرگ، هاروارد، استندفورد، هامبولت این کتاب ماه را داوری می‌کنند.

مدیر آکادمی پیام‌آوران صلح و تمدن بابیان اینکه از مزایای انتخاب کتاب به‌عنوان کتاب ماه در آمریکا، نمایه شدن در خبرگزاری‌های معتبر بین‌المللی و بعضی از کتابخانه‌های دانشگاه‌های کشور است، بیان کرد: این کتاب که به لاتین Una Melodia Chiamata Pace “” نام دارد به زبان انگلیسی و با مشارکت بیش از 30 کشور جهان منتشرشده است و پیام‌آور صلح جهانی است.

وی با اشاره به نگاشته شدن مقدمه این کتاب توسط سید عباس موسوی سخنگوی سابق وزارت خارجه کشور، ابراز کرد: 27 شهریورماه گذشته نیز توسط « لئوبکاردی» سفیر واتیکان در تهران مراسم رونمایی از این کتاب با حضور دیپلمات‌ها و دست‌اندرکاران این پروژه در سفارت واتیکان برگزار شد.

عقیلی دهنوی در پایان خاطرنشان کرد: اهمیت این اثر زمانی خود را نشان می‌دهد که جوانان ایرانی توانسته‌اند در شرایطی که فضای بین‌المللی رنگ و بوی ضد ایرانی و ایران هراسانه دارد، صدای خود را به‌صورت رسا به گوش دنیا برسانند و با مشارکت حداکثری بین‌المللی این کتاب را در انتشاراتی بین‌المللی تردتسیون، به چاپ برسانند.

به گزارش بچا اصفهان، پروژه «ملودی به نام صلح» بزرگ‌ترین طرح بین‌قاره‌ای در زمینه مطالعات صلح است که با همت آکادمی پیام‌آوران صلح و تمدن، مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفارت واتیکان در تهران و با همکاری جمعی از اساتید داخلی به چاپ رسیده است.

سید عباس موسوی، سخنگوی سابق وزارت امور خارجه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان ، ضیاءالدین صبوری رئیس انجمن ایرانی روابط بین‌الملل، مقدمه‌های مهمی در این کتاب نوشته‌اند. همچنین اساتیدی همچون هادی آجیلی، استادیار روابط بین‌الملل دانشگاه علامه در نگارش این کتاب سهیم بودند.

انتهای پیام/169/ح

منبع : سایت بچا اصف
#کتاب #ملودی #به #نام #صلح #با #مشارکت #حداکثری #بین #المللی #به #چاپ #رسید #اخبار #اصفهان #اخبار #استانها #بچا اصفهان

نمایش مطلب
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: وضعیت فعلی بورس با هیچ توجیه اقتصادی سازگاری ندارد/ باید اعتماد به بازار برگردد- اخبار اصفهان – اخبار اصفهان بچا اصفهان